No comments yet

OZNAMY NA 7. NEDEĽU V CEZROČNOM OBDOBÍ, 24. februára 2019

Liturgia týždňa :

Pondelok 25. 2. sviatok sv. Alojza Versigliu, biskupa a Kalixta Caravaria, kňaza, saleziánskych mučeníkov
Piatok   1. 3. prvý piatok v mesiaci. Spovedáme od 17.00 hod. Keďže sú jarné prázdniny, mládežnícka sv. omša o 19.00 hod. nebude.
Sobota   2. 3. prvá sobota v mesiaci. Fatimská pobožnosť bude po rannej svätej omši.

Od pondelka do stredy bude prebiehať prímestský tábor pre deti. Každý deň začína svätou omšou o 8.00 hod v kostole.

Počas 40 dňového pôstneho obdobia bude nainštalované v presbytériu nášho kostola Pôstne plátno. Pozývame Vás na sprievodný program s názvom Pôstne stredy prepojený s touto inštaláciou. Každú stredu večer počas pôstneho obdoba po svätej omši o 18.45 hod. bude prednáška či workshop so zaujímavým hosťom v priestoroch nášho kostola. Viac na plagáte a na facebooku Saleziánskeho diela na Trnávke.

Prvý pôstny večer je na popolcovú stredu 6.3.2019 o 18.45 hod. Popri prezentácii od autorov, bude doprevádzaný hudobnou improvizáciou na organe v podaní Jána Tkáča. Večer začína sv. omšou o 18:00 s dávaním popolca.

Ste slobodní a vo viere hľadáte životného partnera? Príďte sa zoznámiť na speed dating katRande, ktorý sa uskutoční 26. februára 2019 o 18.00 hod., v dome Quo vadis v Bratislave. V príjemnom prostredí  sa môžete zoznámiť s novými ľuďmi a ak si s niekým „padnete do oka“ obom vám pošleme vaše mailové kontakty, aby ste sa mohli viac spoznať. Viac informácií o tom, čo je to speed dating a registráciu nájdete na plagátoch na nástenke.

Dovoľte mi pripomenúť Vám významné podujatie spoločenského života na Slovensku – Národný pochod za život konaný 22. septembra 2019 v Bratislave. V januári bola spustená možnosť duchovne podporiť podujatie modlitbovou aj pôstnou reťazou. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť, spojme sa nielen potom v uliciach, ale aj teraz podľa našich možností účastníckym prihlásením sa do spomínaných reťazí pomocou stránky http://pochodzazivot.sk/duchovna-podpora , kde treba kliknúť na Online formulár a vpísať zopár údajov o sebe. Následne je možné vyberať dátum a čas modlitby v polhodinových intervaloch a termín pôstu v dňových intervaloch.

Teologická fakulta Trnavskej  univerzity so sídlom v Bratislave, na Kostolnej ulici, otvára v akademickom roku 2019/2020 študijné programy: kresťanská filozofia, katolícka teológia a sociálna práca so zameraním na rodinu. Záujemcovia o denné alebo externé štúdium na bakalárskom a magisterskom stupni sa môžu prihlásiť do 31. marca 2019. Viac informácií nájdete na webstránke tftu.sk.

Post a comment

You must be logged in to post a comment.