No comments yet

OZNAMY NA 5. NEDEĽU V CEZROČNOM OBDOBÍ, 10. februára 2019

Liturgia týždňa :

Pondelok 11. 2. ľubovoľná spomienka Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej. Zároveň je to Svetový deň chorých.

Srdečne vás pozývame na dernieru divadla dnes o 16.00 a 19.00 hod. do sály pod kostolom. Lístky už síce nie sú, ale organizátori odkazujú, že Dobrých ľudí sa všade dosť zmestí.

Počas Národného týždňa manželstva sa naša farnosť tento rok zapojí do dvoch úžasných večerov pre manželov:

Prvý bude v utorok 12. 02. o 18:30 v sále pod kostolom prednáškou “ 7 pilierov dobrého manželstva“. Podrobné informácie ako aj možnosť prihlásiť sa nájdete na www.trnávka.sk.

Druhý, Valentínsky večer  vo štvrtok14. 02. O 18:00 hod. bude v kostole svätá omša s obnovou manželských sľubov a po nej agape. Témou tohto roka je heslo: „HRÁME SPOLU” a preto vás na tento večer pozývame v znamení rovnako ladeného oblečenia pre vás a vášho partnera.

Na stránke trnavka.sk v sekcii tábory je možné prihlásiť deti na prímestský tábor počas jarných prázdnin. Tiež sú tam aj informácie o termínoch letných táborov.

Poradenské centrum pre rodiny FAMILY GARDEN Vás pozýva na prednášku  Mgr. Slavomíry Brigantovej:  „Milovať aj keď ľudská láska bolí?“ dňa 11.2.2019 o 19:00 hod. v sále pod kostolom farnosti Márie Pomocnice kresťanov na Miletičovej ulici.

Gymnázium Matky Alexie, Jesenského 4/A, 811 02 Bratislava Vás srdečne pozýva na Deň otvorených dverí v utorok 12. 2. 2019 od 14.00 do 17.00 hod.

Spomienka na 1150. výročie smrti Konštantína Filozofa – sv. Cyrila sa bude konať v Kostole Svätého Kríža v Devíne 16. 2. o 14.00 hod. Viac informácii je na plagáte.

Srdečne Vás pozývame na scénickú pohybovú kompozíciu, ktorá predstaví život nedávno blahorečenej Anky Kolesárovej s názvom SLZA RADOSTI v sobotu 16. februára po skončení sv. omše o 19:30 (vo Františkánskom kostole). Vstupné je dobrovoľné a bude použité na úhradu cestovných nákladov a ubytovania pre účinkujúcich z Košíc.

Chrámový spevácky zbor Chorus Seraphicus, ktorý spieva na väčšiu česť a slávu Božiu, spolu s Jeho anjelmi už 28 rokov, ťa pozýva, aby si sa k nemu pripojil. Ak nevieš spievať, nevadí, máme vlastnú kvalitnú spevácku školu, kde naučíme spievať každého – i úplné nemehlá. Ak už spievaš, zamysli sa nad zmenou levelu. Prijmeme všetky hlasové skupiny. Stačí prísť v pondelok 11., alebo v stredu 13. februára t. r. o 18.00 hod. do budovy Teologickej fakulty Trnavskej univerzity v Bratislave, Kostolná č. 1 a na vrátnici sa opýtať na nábor do zboru Chorus Seraphicus. Viac informácií, ako i kontakt je na výveske.

Dovoľte mi pripomenúť Vám významné podujatie spoločenského života na Slovensku – Národný pochod za život konaný 22. septembra 2019 v Bratislave. V januári bola spustená možnosť duchovne podporiť podujatie modlitbovou aj pôstnou reťazou. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť, spojme sa nielen potom v uliciach, ale aj teraz podľa našich možností účastníckym prihlásením sa do spomínaných reťazí pomocou stránky http://pochodzazivot.sk/duchovna-podpora , kde treba kliknúť na Online formulár a vpísať zopár údajov o sebe. Následne je možné vyberať dátum a čas modlitby v polhodinových intervaloch a termín pôstu v dňových intervaloch.

Post a comment

You must be logged in to post a comment.