„Voľné oratko“ je možnosťou prísť sa zahrať spolu s kamarátmi v dobrom a zdravom prostredí. Otváracie hodiny sú k dispozícii na stránke.

Piatkové a nedeľné večery sú v „oratku“ organizované s ponukou občerstvenia, hudby, priestoru na šport, hry, zábavu a rozhovory.

Floorbalová liga je organizovaná pre chlapcov a dievčatá od 15 rokov spravidla počas jesenných a zimných mesiacov. Má už viac ako osemročnú tradíciu a zúčastňuje sa jej stále okolo 15 tímov tvorených mladými nielen z nášho strediska.

Výlety a akcie pre deti Okrem táborov počas jesenných a polročných prázdnin organizujeme turnaje a výlety do prírody. Pre stretká ponúkame viacdňové výlety v prírode, či možnosť „prenocovať“ v „oratku“.

Výlety a akcie pre mladých K najdôležitejším patrí Katarínska zábava v novembri, ponuka Silvestrovského viacdňového výletu, spoločnej lyžovačky a iných príležitostných akcií.

Futbalový klub SDM DOMINO tvorí s „oratkom“ a farnosťou spoločné saleziánske dielo na Trnávke a preto veľmi úzko spolupracujeme. Viacerí mladí a deti navštevujú aj klub, aj „oratko“ a samozrejme tvoríme jeho fanúšikovskú základňu.

Oratko na sídlisku 

„Oratko na sídlisku“ je podujatie pre širokú verejnosť. Organizujeme ho spravidla každý mesiac počas nedeľňajších popoludní na sídliskách okolo nášho strediska. Akcia sa stala obľúbenou hlavne medzi rodinami s deťmi.

Škola pre animátorov je populárnou formou prípravy na animátorstvo, či dobrovoľníctvo v našom stredisku. Tvorí ju 8 dvojdňových kurzov rozvrhnutých do dvoch rokov. Tím starších animátorov chce našim mladým odovzdať výchovný systém don Bosca, chuť pre duchovný život a animátorské zručnosti.