No comments yet

Deň farnosti 2018

V nedeľu 10. 6. 2018 sa na Trnávke uskutočnil Deň farnosti. Tento rok bol však výnimočný tým, že sme odštartovali prípravu na 80. výročie posvätenia nášho kostola, ktoré bude o rok.

Začali sme tradične slávnostnou sv. omšou na dvore oratória. Slniečko nám po celý čas neúprosne pieklo na hlavy, ale i tak nás bolo veľa. Svätú omšu celebroval  don Štefan Turanský z Mamateyky. V kázni nám priblížil zopár udalostí z histórie našej farnosti, o ktorých sme si neskôr mohli prečítať viac na tabulich v oratku. Sv. omšu spevom doprevádzali všetky zbory, od tých najmladších až po  “najstarších”. Po sv omši si všetci mohli vychutnať obed, podával sa chutný  guláš a párky. Na pitie sme tu objavili  dva druhy piva, colu, kávu a pre deti aj džús či limonádu. Bolo z čoho vyberať.

Prišiel aj kúzelník. Medzi deťmi zožal veľký úspech. Vybral si spomedzi nich dvoch pomocníkov, tí mu však veľmi nepomáhali. Najprv mu lámali kúzelnícke paličky, z jednej loptičky, ktorú mali nechať zmiznúť spravili dve a podobne. Keď sa s nami kúzelník rozlúčil, boli pripravene športové stanoviská (futbal, florbal, hokejbal), na ktorých sa získavali  farníky. Za ne si mohli deti kúpiť cukrovú vatu, zmrzlinu, slnečné okuliare, vak, lízatko a ďalšie drobnosti.

Po celý deň bola možnosť prispeiť na kampaň Druhý dych a podporiť tak rekonštrukciu našej milovanej sály pod kostolom. Príspevky boli odmeňované modlitbovými náramkami či rytinami don Sersena, ktoré vytvoril počas svojho života.

Opäť sa ukázalo, aké silné a živé je spoločenstvo na Trnávke, všetci si naozaj tento deň užili. Je krásne vidieť, ako spolu dokážeme držať, pomáhať si a vytvárať silné vzťahy a príjemnú atmosféru. Ďakujeme, a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Post a comment

You must be logged in to post a comment.