No comments yet

ČÍM ŽIJE NAŠE SALEZIÁNSKE DIELO NA TRNÁVKE

(nedeľné oznamy, 13.5.2018)

Minulý mesiac naše stredisko žilo duchovnými cvičeniami žien a mužov ale aj mladých
stredoškolákov, saleziánskymi športovými hrami v Krakove (naši futbalisti a futbalistky
ziskali zlaté medaily), animátorským sústredením, ale aj dňom mužov a dnes dňom matiek.
Ďakujeme všetkým, ktorí preukázali 2% alebo 3% na naše občianske združenia Domino,
Domka alebo Margaretka. Aj vďaka tejto podpore chceme skvalitniť naše aktivity.
Čím bude žiť naše saleziánske dielo na Trnávke v tomto mesiaci?

Ako farnosť sa pripravujeme na slávnosť Prvého svätého prijímania našich detí, ktoré bude v nedeľu 27. mája a 3. júna o 9.30. Vždy v sobotu predtým je sviatosť zmierenia detí a rodičov ako aj nácvik. Vo štvrtok 24. mája je sviatok Panny Márie Pomocnice (bude aj deviatník a e-kniha). Procesia Božieho Tela bude vo štvrtok 31. mája po večernej sv. omše o 18.00.


Oratórium a mládežnícke stredisko sa spolu s mladými pri soche Panny Márie modlí každý deň o 18:45 desiatok alebo litánie za letné akcie a iné úmysly. Stále je možnosť prihlásiť sa na letný zážitkový tábor pre stredoškolákov a letný prímestský tábor pre deti. Kapacity sa napĺňajú, tak prihláste sa čím skôr na trnavka.sk. V útorok a v stredu o 19:00 večer pozývame animátorov a všetkých mladých na duchovnú obnovu v oratku.


Náš futbalový klub SDM Domino žije posledným suťažným mesiacom. Až tri naše mužstvá bojujú o postup do vyššej súťaže, takže držíme im palce. Zároveň sa pripravuje už nová sezóna, momentálne sa vytvárajú nové trénerské dvojice na sezónu 2019/2020. Ak máte záujem môžete sa informovať na manazer@sdmdomino.sk. Chystáme letné sústredenia, ale aj Letný futbalový kemp 9.-13. august pre športovcov od 6 do 13 rokov. Viac na www.sdmdomino.sk


Rodinné Centrum Mamy Margity dokončuje detské ihrisko, vďaka za každú podporu a ochotu pri brigádach. Materské centrum organizuje v sobotu 26.5. kurz prvej pomoci zameranú na deti. Viac na našom webe.


Už teraz Vás všetkým chceme pozvať na Deň farnosti, ktorý bude v nedeľu 10. Júna 2018. Slávnostná svätá omša bude o 11.00 na nádvorí Oratória a po nej spoločné rodinné posedenie a hry až do večera!

Začíname kampaň Druhý Dych: Pomôžte sále pod kostolom nabrať druhý dych a prispejte na jej komplexnú rekonštrukciu. Celkové náklady sú 88.000 EUR. Zbierka prebieha od 13.5 do 30.6., rekonštrukcia je naplánovaná na jeseň 2018. Ako prispieť? Je to jednoduché, všetko najdete na www.trnavka.sk/druhydych alebo napíšte na
trnavka.dakujeme@gmail.com.

Dnes je pri všetkých svätých omšiach zbierka na katolícke masmédiá.

A tu ďalšie termíny a dátumy, ktoré si treba zapamätať:
– Dnes je aj deň matiek: Milé mamy, dámy, ženy, slečny! Aj tento rok vás naša farnosť pozýva oddýchnuť si na Dámskej jazde! Začiatok o 15.00!

– V pondelok 14. 5. o 17.00 hod. sa v zasadačke pod kostolom uskutoční kurz prirodzeného plánovania rodičovstva. Je určený všetkým snúbencom, manželským párom, ale aj jednotlivcom, ktorí chcú porozumieť svojej plodnosti. Kurz pripravuje Liga pár páru.

– Klub Združenia kresťanských seniorov oznamuje, že v utorok 15. 5. o 14.00 hod. sa uskutoční stretnutie v zasadačke pod kostolom.

– Mamaomša bude vo štvrtok 17. 5. a 31.5. o 9.30 hod.

– Farská káva bude v nedeľu 20.5.

– V nedeľu 20.5. bude aj 0. ročník pešej púť do Vajnor k relikviám bl. Títusa Zemana.
Vyráža sa pešo, alebo na bicykloch spred nášho kostola v nedeľu 20.5. o 13.30 hod. Cieľ je kostol Sedembolestnej Panny Márie vo Vajnoroch, kde bude adorácia pri relikviách Titusa Zemana. Bude to príležitosť sa modliť za duchové povolania i z našej farnosti. Viac informácií na plagáte na dverách kostola.

– DO rodín bude v sobotu 9.6. o 9.00

Ďalšie infornácie a oznamy nájdete na výveske alebo na našom webe.
Nakoniec iba toľko – podporte naše dielo: modlitbou, sympatiou, záujmom… bez vás
a vašej podpory vieme urobiť na Trnávke a v našom okolí iba veľmi málo.
Krásnu a požehnanú nedeľu všetkým
Tibor Reimer, direktor

Post a comment

You must be logged in to post a comment.