No comments yet

Charitatívne vianočné trhy 2018

Nedeľa podvečer, všade sneh, predvianočná atmosféra… Presne takto to vyzeralo 16. decembra, keď sa v priestoroch Saleziánskeho diela na Trnávke konali tradičné Charitatívne vianočné trhy. Každoročne na nádvorie oratória prilákajú veľké množstvo ľudí a ani tento rok tomu nebolo inak. Do areálu prišlo počas popoludnia viac ako tisíc ľudí!

Už pri vstupe vítali návštevníkov vysmiate dievčatá a mamičky, ktoré ich ponúkali chutnými jednohubkami. Hneď za bránou sa začínal iný svet. Všade boli stánky s dobrotami od výmyslu sveta. Na svoje si prišli malí i veľkí, milovníci sladkostí, ale aj dobrého pitia. V ponuke boli klobásy, lokše, kapustnica, cigánska, údené ryby, šmóre, palacinky, fondue, mastné chleby, hotdogy koláče od výmyslu sveta či dokonca cestoviny. Na zahriatie sa núkalo varené víno, punč, hriatô a pre tých menších čaj a detský punč.

K správnej vianočnej atmosfére neodmysliteľne patria aj koledy. Tie si návštevníci mohli naplno vychutnať v podaní speváckeho zboru Technik a zaspievali aj detičky z najmenšieho kostolného zboru.

Charitatívne vianočné trhy na Trnávke sú podujatím, na ktorom sa každý rok stretnú ľudia zo všetkých zložiek nášho diela. Spoločne pripravujú stánky, ale najmä vytvárajú rodinnú pohodu a dobrú náladu. A rozhodne sú veľmi štedrí. V pokladničkách sa vyzbierala neuveriteľná suma 10 020 eur, čo je približne o 3 tisíc eur viac ako minulý rok. Tieto peniaze pomôžu rodinám v núdzi, ktoré žijú na Trnávke.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomuto vydarenému podujatiu, či už prípravou jedla alebo pitia, finančným príspevkom alebo jednoducho svojou prítomnosťou. Veríme, že aj o rok sa podarí vytvoriť niečo podobné!

Post a comment

You must be logged in to post a comment.