No comments yet

Charitatívne vianočné trhy 2018 sa blížia!


K predvianočnému obdobiu neodmysliteľne patrí atmosféra vianočných trhov. V Saleziánskom diele na Trnávke sa každý rok organizujú Charitatívne vianočné trhy, ktoré sa konajú priamo v areáli, na nádvorí oratória. A nevolajú sa charitatívne len tak náhodou. Všetky financie vyzbierané počas podujatia sa použijú na pomoc rodinám, ktoré sú v núdzi. V roku 2017 sa vďaka štedrosti všetkých vyzbieralo takmer 7 000 eur, ktoré sa rozdelili medzi tých, čo ich potrebovali najviac.

Každý rok sa v stánkoch objavujú známe tváre s osvedčenými dobrotami, ale aj veľa noviniek. Návštevníci si môžu pochutnať na skvelej kapustnici, cigánskej, guláši, klobáskach či zabíjačkových špecialitách. V studenom počasí sa môžu zahriať vareným vínom, vianočným punčom alebo teplým čajom. Samozrejme, myslí sa aj na tých menších, ktorí určite nepohrdnú sladkými maškrtami či detským punčom. Celé podujatie sa nesie v príjemnom duchu a napriek tomu, že je zvyčajne chladnejšie, ľudia prichádzajú a užívajú si vianočnú atmosféru a rodinné prostredie.

Tento rok sa Charitatívne vianočné trhy budú konať v nedeľu 16. decembra 2018, poobede od 16:00. Všetci sú srdečne pozvaní! Príďte a vychutnajte si atmosféru tohto jedinečného podujatia.

Post a comment

You must be logged in to post a comment.