No comments yet

Aj SME vie o nás pekne napísať

Tu si môžte prečítať, ako o nás píšu noviny SME:

„RUŽINOV. Škôlka, športoviská, ambulancie či poradenské centrum. To všetko pribudne Ružinovčanom v areáli pod jednou strechou.
Z priestorov bývalej drevárskej strednej školy na Pavlovičovej ulici robia totiž saleziáni z neďalekej farnosti viacgeneračné rodinné centrum.
Od bratislavskej župy dostali budovu s areálom školy do dlhodobého prenájmu ešte v apríli 2015. Priestory postupne rekonštruovali a po 700-tisícovej investícii má rodinné centrum Mamy Margity v najbližších týždňoch otvoriť svoje brány.
V centre bude telocvičňa, materské centrum Margarétka či poradenské centrum Family garden so vzdelávacími programami a aktivitami predmanželskej prípravy.
Nachádzať sa v ňom však bude aj lekáreň a osem ambulancií – pediatrická, gynekologická alebo napríklad všeobecného lekára.
Súčasťou centra bude aj materská škola. Od septembra do nej nastúpi 55 detí, čo Ružinovu podľa zástupcu starosta Mariána Gajdoša veľmi pomôže, pretože mestská časť má na stole štyristo nevybavených žiadostí o umiestnenie detí do škôlok, lebo pre ne nemá voľné miesta.
„Voľnočasové aj pracovné uplatnenie tu nájdu aj matky, keďže okrem zdravotných služieb vznikne aj materská škola,“ potvrdil riaditeľ centra Peter Bučány. V novej škôlke vznikne od septembra sedem pracovných miest.
V areáli rodinného centra pribudne aj futbalové ihrisko s polkilometrovou atletickou dráhou.
Saleziáni Dona Bosca pritom vo svojom futbalovom klube združujú viac ako 300 hráčov rôznych vekových kategórií, ktorí hrávajú oficiálne súťaže od žiakov po dospelých.
Rodinné centrum je pomenované po Margite Occhienovej, matke Dona Bosca, zakladateľa saleziánov.“


Čítajte viac na: SME.sk

Post a comment

You must be logged in to post a comment.