No comments yet

Slávnostne otvorené!

V predposlednú septembrovú sobotu  sa v priestoroch nášho Saleziánskeho diela odohrávalo niečo nezvyčajné. Rodičia futbalistov  varili guláš na dvore oratka, ich deti hrali zápasy na domiňáckych  ihriskách, animátori obsadili sálu, záhradu a vlastne boli všade – roztrúsení pomedzi množstvo starých i nových rodiniek či obklopení deťmi na stanovištiach. Veď predsa išlo o otvorenie celého Saleziánskeho diela na Trnávke, ktoré tvoria už štyri zložky a nie len Domino alebo oratko. Bolo náročné rozlíšiť, kto patrí do ktorej. A že aké zložky vlastne myslím? Predsa Rodinné centrum mamy Margity (škôlka, lekári, Family Garden, materské centrum),  farnosť, Domino a  Oratórium Dominika Sávia (oratko, skauti). Každá z nich tu mala svoj  informačný stánok, pri ktorom sme sa mohli zastaviť. Zistiť, čo ktorá zložka ponúka, nám svojimi priateľskými otázkami pomohol aj Stano Staško, ktorý tento významný deň moderoval.

Pozrieť nás prišiel odchovanec nášho diela a úspešný bežec Janko Volko, pár slovami nás pozdravil starosta Ružinova Dušan Pekár, prišiel aj Pavol Frešo a zopár ďalších vrátane našich sponzorov. Stano sa im všetkým osobne venoval.

Hoci nám počasie veľmi neprialo, deti aj niekoľkokrát obehli všetky stanovištia, ktoré boli pre ne pripravené a získavali odmeny. Nezabudli sa zastaviť ani pri cukrovej vate či pukancoch. Na Domine zas chalani odohrali viacero úspešných zápasov a na svoje si prišli aj tí, čo varili guláš. Cenu za najlepší vyhral tím U13. Podvečer sa vyhlasovala tombola a aj napriek tomu, že celý čas jemne pršalo, tu vládla dobrá atmosféra.

Po tombole nás čakalo prekvapenie v podobe premietania na kostol, ktoré nás (alebo teda aspoň mňa a tých čo boli okolo) očarilo. Mišo Žák nám k tomu v priamom prenose nakreslil hádanku, z ktorej sa vykľul don Bosco s mamou Margitou zapaľujúci naše srdcia pre dobro.  

Pre nás sa týmto deň ešte nekončil i keď hodín už bolo dosť. Na scéne sa objavilo ďalšie číslo večera a tým bola ohňová šou. Tanec s ohňom veru nie je hračka, no predsa sa našlo zopár odvážnych animátorov, ktorí toto horiace predstavenie ukončili tancom so sviečkami. A hoci všetky ohne zhasli Oto Kollman ich v nás opäť rozdúchal svojou hudbou na záver. Veru hneď sa ľahšie upratovalo.

S potešením môžme konštatovať, že sa nás zišlo vyše 1000, čo je ozaj pekné číslo. Ďakujme teda Bohu za toto stretnutie, tiež organizátorom a aj všetkým vám, ktorí ste prišli. Tešíme sa na vás aj o rok a samozrejme na každodenné stretnutia počas roka.

Post a comment

You must be logged in to post a comment.