headerphoto
Katarínska zábava 2011: Slovenská dedina

Katarinska_zV piatok, 18. novembra, sa v našom oratku opäť po roku konala Katarínska zábava, ktorá sa tentoraz niesla v znamení pravej slovenskej veselice. Organizácie sa ujalo stretko Presne Tak.

Keď po mládežníckej svätej omši začal do sály pod kostolom prúdiť dav ľudí, bolo jasné, že na parkete bude plno. Celú akciu otvorila „tecinka“, špeciálny hosť zo Záhoria, ktorú sme mnohí mali možnosť spoznať už predtým. Na úvod nám skvelé umelecké vystúpenie predviedol folklórny súbor Kremienok, pôsobiaci na Spojenej škole sv. Vincenta de Paul a potom sa už tanečný parket zaplnil pármi niekoľkých vekových kategórií. Do tanca im hrala živá kapela Trnávkančanka, vydarené zoskupenie z nášho oratka. Mnohí účastníci boli oblečení tematicky- v ľudových krojoch. V tých sa prísť naozaj oplatilo, veď na takto oblečených čakali mnohé výhody (napr. káva zadarmo). A okrem toho, bol na ne skutočne krásny pohľad.

Tento rok boli na Katarínsku zábavu po prvý raz špeciálne pozvané aj rodinky (bez detí do 14 rokov). Tie si túto príležitosť nenechali ujsť a k výbornej zábave prispeli nielen vysokou účasťou. Najstarším, no jedným z najvytrvalejších tanečníkov bol jednoznačne don Zeman. Jeho chytľavý tanečný štýl si veľmi rýchlo osvojili aj mladší.

phoca_thumb_l_2011-10-28_katarinska_0054_1

Aby sme si na chvíľku vydýchli, pripravili nám chalani z Presne Tak krátku ukážku zo slovenského muzikálu Na skle maľované, v ktorej predviedli svoje spevácke schopnosti. V druhej prestávke si splnili aj milú povinnosť a zablahoželali všetkým Katarínam. Každá z nich dostala darček - krásne medovníkové srdce.

Mnohých v sále určite zaujala aj výzdoba, na ktorej si organizátori dali naozaj záležať. A nielen na nej. Hostia, scénka, živá kapela a v neposlednom rade jedlo. Ako inak, po slovensky. Pochutili sme si teda na výbornej kapustnici a neskôr aj na klobáskach.

phoca_thumb_l_2011-10-28_katarinska_0043

Zábava trvala až do skorých ranných hodín, no z usmiatych tvárí vytrvalcov žiarila spokojnosť. Spokojnosť z výnimočnej chvíle, strávenej s priateľmi. A to hlavne vďaka stretku Presne Tak, ale aj všetkým ostatným, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli s prípravou alebo priebehom akcie. Tento večer nám ostane ešte dlho v pamäti.

Fotografie z Katarínskej zábavy si môžete zatiaľ pozrieť TU.

Denisa Konderlová

Share

 

SSAnews

Kalendár oratka

máj 2012
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Žiadne udalosti

Ďakujeme

domka_log

sdb_logo

ruzinov_logo

Náhodný fotoalbum